Opinie

Linki:
Tajemnica Westerplatte
Filmy - Wojenne

„Tajemnica Westerplatte" to projekt wysokobudżetowego filmu, którego akcja dzieje się podczas pierwszych dni II Wojny Światowej. Jest to epicka opowieść o obronie polskiej placówki Westerplatte przed niemiecką armią. Akcja obejmuje siedem dni września 1939 roku. Atak Niemców na Westerplatte rozpoczął Drugą Wojnę Światową. Atutem projektu jest szereg scen batalistycznych, wartka i wciągająca fabuła oraz efekty specjalne. Niebagatelne znaczenie ma też właściwy dobór obsady – zarówno aktorskiej, jak i ekipy realizatorów.

 
Jerzy Hoffman
Reżyserzy - Polska

Jerzy Hoffman urodził się 15 marca 1932 roku w Krakowie. Jest polskim reżyserem i scenarzystą filmowym.

 
Jerzy Kawalerowicz
Reżyserzy - Polska

Jerzy Kawalerowicz urodził się 19 stycznia 1922 roku w Gwoźdźcu w Polsce (obecnie Ukraina), zmarł 27 grudnia 2007 roku w Warszawie. Jest polskim reżyserem i scenarzystą.

 
Polowanie na czarownice (2011)
Filmy - Fantasy

Cierpiący na kryzys wiary, spowodowany wieloletnią walką w krucjatach, Behmen powraca w rodzinne strony, zdziesiątkowane epidemią dżumy. Szukając żywności i zapasów w pałacu w Marburgu, Behmen i jego zaufany towarzysz Felson (Ron Perlman) zostają złapani na gorącym uczynku, zaś umierający kardynał zleca im pojmanie młodej wieśniaczki, którą uważa się za czarownicę, odpowiedzialną za epidemię i doprowadzenie jej do odległego opactwa, gdzie jej moce zostaną zniszczone.